Sağlıklı Cinsellik

Sağlıklı Cinsellik

Şubat 11, 2022 0 Yazar: admin

Birçok insan, sağlıklı cinsellik nasıl olması gerektiğini merak etmektedir. Cinsellik, sağlıklı bir şekilde ilerlemediği zaman büyük bir sorun haline gelebilir. Bundan dolayı sağlıklı cinsellik hakkında her detayı bilmeniz gerekmektedir. Sağlıklı cinsellik, sağlıklı bir yaşamın olmasına büyük katkı sağlar. Aynı zamanda her çift, sağlıklı bir cinsellik yaşamak ister. Ancak bunu nasıl yapacakları konusunda bazen sorun yaşayabilirler. Sağlıklı mutluluk oranı yüksek cinsellik konusu nasıl olması gerektiğinden aşağıda bahsedilmiştir. Detaylı cinsel bilgiler için sitemizi hemen incele uzmanlar tarafından kaleme alınan bilgilerin devamını oku.

Sağlıklı bir cinsellik için bilinmesi gereken bazı kurallar vardır. Cinselliğin sağlıkla devam edebilmesi, bu kurallara bağlıdır. Sağlıklı zevk dolu cinsellik yaşayan insanların, mutluluğu daha fazladır. Ayrıca cinsellik anlarında daha fazla zevk alma şansları olur. Cinsel ilişkide birtakım problemler ortaya çıkabilir. Bu problemler cinsel ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesine büyük engeldirler.

Eğer amacınız sağlıklı düzenli mutlu cinsellik ise öncelikle bu tür cinsel problemlerden kurtulmanız gerekir. Hem erkeğin hem de kadının cinsel problemler yaşaması normaldir. Ancak bu problemler tüm cinsel hayatınız boyunca devam ederse sağlıklı bir cinsellik gerçekleşmez. Sağlıklı mutlu cinsellikte sadece fiziksel durumlar önemsenmez. Bunun yanı sıra mekan-zaman durumlarının doğru olması da sağlıklı cinsellik için gereklidir. Sağlıklı cinsellik, sağlıklı vücut anlamına da gelir.

Eşinizin İsteklerini Göz Önünde Bulundurun

Sağlıklı arzu dolu cinsellik amaçlayan bireyler, eşlerinin isteklerini göz önünde bulundurmalıdır. Bu şekilde sürüp giden bir cinsellik, size sağlıklı cinselliğin kapılarını açacaktır. Bazen erkeğin ya da kadının özel istekleri olabilir. Bu isteklerin mutlaka dinlenmesi ve ona göre hareket edilmesi gerekir. Çünkü cinsellik, karşılıklı bir doyum ister. Bu doyumun oluşabilmesi için de eşinizin cinsellikten ne gibi bir beklentisi olduğunu bilmelisiniz. Bazı çiftler, eşlerinin isteklerini önemsemeden cinsellik yaşarlar ve bitirirler. Ancak böyle bir cinsellik, sağlıklı cinsellik kavramına uygun değildir. Eşinize ne gibi beklentileri olduğunu sormaktan çekinmeyin. Cinsel sağlık ürünleri ile ilişkinize renk katın.

Sertleştirici ilaçlar

Yatak Odanızı Özel Hale Getirin

Sağlıklı mutlu cinsellik için gerekli olan unsurlardan biri de mekandır. Cinsellik en güzel yatak odasında olur. Bu nedenle yatak odanızın cinsellik için çok uygun olmasına özen göstermeniz gerekir. Mesela bazı çiftler, yatak odalarına çocuklarını alırlar. Bu şekilde cinsellik yaşamak doğru değildir. Yatak odasında siz ve eşinizden başka kimse olmamalıdır. Ayrıca yatak odasında telefon gibi elektronik aletlere yer vermemelisiniz. Bu şekilde dikkat dağıtıcı faktörlerin yatak odasında bulundurulmaması, sağlıklı mutlu cinsel hayat için önemli bir kuraldır.

Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin Genel Sağlığınıza Dikkat Edin

Sağlıklı zevk oranı yüksek cinsellik, tek başına gerçekleşmez. Bunun için genel sağlığınızın da yerinde olması gerekir. Cinsel sağlığınızın gidişatını etkileyen herhangi bir hastalık taşıyorsanız, bu hastalığın tedavisini yaptırmalısınız. Yoksa sağlıklı bir cinsel ilişki gerçekleşmez. Bu nedenle kendinize iyi bakmalı ve iyi beslenmelisiniz. Vücudunuz ne kadar sağlam olursa cinselliğiniz de o kadar sağlam olur.

Eşinizle Uyum İçerisinde Olun

Sağlıklı mutluluk düzeyi yüksek bir cinsellik istiyorsanız, eşinizle uyum içerisinde olmanız gerekir. Cinsel ilişkinin yaşandığı anda kendi başınıza hareket etmemelisiniz. Yaptığınız hareketler hem sizin hem de eşinizin hoşuna gitmelidir. Böylece sağlıklı cinsellik için uyumu yakalama şansınız olur.

Cinsel İlişkiye Girmeden Cinsellik Hakkında Bilgi Edin

Sağlıklı orgazm dolu cinsellik, bilgili olmanızı gerektirir. Bugün istediğiniz hemen her bilgi elinizin altındadır. Cinsellikle ilgili her şeye anında ulaşabilirsiniz. Cinsel ilişkiye girmeden evvel cinsellik noktasında bilgi edinmeniz gerekir. Bu bilgiler ışığında cinsellik meydana gelirse son derece sağlıklı bir cinsellik oluşur. Bilgisizce yapılan her şey sağlıksızdır. Cinsellikle ilgili bilgilere gerek duymadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak bu düşünceden hemen çıkmanız gerekir.

Partnerinize Nazik Olun

Sağlıklı ilişkilerle kurulan cinsellik, nazik olmayı gerektirir. Bu nedenle partnerinize her zaman nazik olmalısınız. Özellikle de kadınlar, nazik olunması konusunda çok hassastırlar. Eşinize ne kadar nazik olursanız, cinselliğin tadı o kadar fazla çıkmaya başlar.

Sağlıklı Mutlu Cinsellik İçin Diğer Kurallar

Sağlıklı zevkli sürekli cinsellik için gerekli kurallardan bazıları yukarıda anlatılmıştır. Bu kurallar dışında sağlıklı cinsel ilişki için dikkate almanız gereken diğer durumlar ise şunlardır:

  • Cinsel huzura odaklanmaya çalışın.
  • Cinselliği rutin haline getirin.
  • Eşinizi cinsellik konusunda eleştirmeyin.
  • Cinsellikte plan yapmayın. Her şeyi akışına bırakarak yaşamaya çalışın.
  • Cinsellikte yapamadıklarınızı takıntı haline getirmeye çalışmayın.
  • Cinsel probleminiz olduğunda hekime danışmalısınız.
  • Cinselliği eğlenceli hale getirin.
  • Sağlıklı güçlü cinselliği destekleyen besinleri tüketin.

Bu kurallara da uyduğunuz zaman sağlıklı cinsel yaşam için her şeyi yerine getirmiş olacaksınız.