İktidarsızlık Belirtileri

İktidarsızlık Belirtileri

Aralık 24, 2021 Kapalı Yazar: admin

Erkeklerin cinsellik olarak sağlıklı bir cinsel ilişkilerinin oluşmamasının durumuna iktidarsızlık denir. İktidarsızlık sağlıklı bir ilişki için olması gereken penis sertliğinin oluşmaması ve cinsel ilişki boyunca penis sertliğinin devam ettirilememesidir. İktidarsızlık belirtileri arasında genel olarak en çok cinsel istek azlığı, erken boşalma, orgazm olamama, peniste oluşan eğrilikler sayılır. İktidarsızlık belirtileri yaşayan erkek hemen doktora başvurmalıdır. Tıbbi tedaviler dışında bitkisel içerikli haplar, jeller, kremler ve spreyler de tercih edilir. Sağlık açısından yan etkisi bulunmayan bitkisel cinsel performans artırıcı ürünler birçok erkeğin yaşadığı iktidarsızlık belirtileri tedavisinde oldukça fazla kullanılır.

İktidarsızlığın Nedenleri 

İktidarsızlık belirtileri  özelinde günümüzde birçok erkeğin sorunu olan iktidarsızlığın en önemli nedenleri şunlardır: 

  • Erkeklerin sağlıklı bir cinsel yaşam yaşamaları için uygun bir ruh halinin olmamasıdır. Özellikle günlük hayattaki stres ve sorunlar cinsel yaşamı olumsuz etkiler.
  • Kronik hastalığın olması. Özellikle kalp ve damar hastalığı, kronik karaciğer ve böbrek hastalığı olanlar da iktidarsızlık oranı oldukça fazladır. Ayrıca damar sertliği, yüksek tansiyon ve diyabet hastalığı da cinsel hayatı etkiler.
  • Alkolün fazla tüketilmesi, alkol bağımlılığı  ve sigara kullanımı sinirleri çok uyardığı için ereksiyonu engellediğinden iktidarsızlığa neden olur.
  • Erkeklerin büyük çoğunluğunda 40’lı yaşlardan sonra başlayan idrar yolu hastalığı olan prostat hastalıkları da cinsel fonksiyon bozukluğuna sebep olduğundan iktidarsızlığa sebep olur.
  • Erkeklerin günlük hayatta yaşadıkları iş kazaları ve trafik kazaları esnasında oluşan ciddi yaralanmalarda vücut özellikle omurga zarar görmüşse cinsel sinirlerin uyarılmasında tahribata yol açtığından iktidarsızlığa sebep olur. 
  • Hormonal bozukluklar da iktidarsızlığa sebep olur. Özellikle testosteron hormonu eksikliğinde iktidarsızlık yaşanır.
  • Penisteki şekilsel bozukluklar da iktidarsızlık sebepleri arasındadır. Penisin küçük olması, eğri olması işlevsel bozukluktan dolayı iktidarsızlık yaşamasına neden olur.                                   

İktidarsızlığın Teşhisi  

İktidarsızlık belirtileri  açısından cinsel ilişkiye girememe belirtisiyle doktora başvuran bir erkeğin ilk önce penisinin şekilsel olarak incelenmesi gerekir. Peniste var olan fonksiyon bozukluğu araştırılmalı ve gerekirse tıbbı tedavi uygulanmalı ve cerrahi müdahale yapılmalıdır. Eğer peniste işlevsel bozukluk yoksa hastanın diğer hastalıkları araştırılır. Kronik hastalıkların varlığı ve hastanın geçirdiği cerrahi işlemlerin kökeni araştırılır. Ayrıca hastanın alkol tüketimi ve sigara kullanım durumunun da araştırılır.                           

İktidarsızlığın Tedavisi   

İktidarsızlığın tedavisinde iktidarsızlığa sebep olan faktörleri bilmek tedavi açısından oldukça önemlidir. Penisin şekilsel bozukluğu varsa tıbbi yöntemle cerrahi işlem yapılarak penisin şekli düzeltilir. Şekilsel bozukluk dışında genetik kökenli kronik hastalıklardan kaynaklı iktidarsızlık durumu tedavisinde daha çok diğer hastalıklarla birlikte ilaç tedavisi uygulanır. İktidarsızlığa sebep olan hastalıkların tedavisi de cinsel iktidarsızlığın giderilmesinde yardımcı olur. Şekilsel ve fonksiyon bozukluk dışında psikolojik ve stres kaynaklı iktidarsızlık sorununda bitkisel ilaçlar da kullanılır. Bitkisel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olmalı ve doktor kontrolünde ve tavsiyesiyle kullanılmalıdır. Penis boyunun küçük olması psikolojik olarak birçok erkeği kötü etkiler. Sağlık bakanlığı onaylı penis büyütücü krem ve spreyler kullanılabilir. İktidarsızlık yaşayan erkeklerin genelinde şikâyet edilen sertleşme sorunu ve penisin sertleşmesini devam ettirememe için önerilen sertleştirici jeller ve spreyler fazlasıyla tercih edilir. Ayrıca erken boşalmayı engellemek ve cinsel ilişki orgazmını arttıran haplar da fazlasıyla kullanılır.              

İktidarsızlık Tedavisinde  Cinsel Sağlık Ürünlerinin Katkısı 

Erkeklerin cinsel hayatlarını olumsuz etkileyen iktidarsızlığın tedavisinde tıbbi tedaviye yardımcı olabilecek bitkisel içerikli birçok sağlık ürünü bulunur. Cinsel sağlık ürünlerinin hiç bir ciddi  yan etkisi olmamakla birlikte birçok doktor tarafından  cinsel doyumda yardımcı olarak önerilir. Doktorların ve sağlık ürünleri  uzmanlarının kullanım önerileri ve uygun dozlarda kullanılan cinsel sağlık ürünlerinin iktidarsızlık sorununda cinsel yaşamda  katkıları oldukça fazladır. Özellikle penisin sertleşememesi ve sertleşmeyi devam ettirememe sorunundan dolayı birçok erkek sağlık ürünlerini tercih eder. Eğer iktidarsızlık sorununda tıbbi bir sorun yoksa cinsel organın sertleşmesi ve peniste kan akışını artıracak ereksiyonu arttıran geciktirici spreyler, jeller, kremler, büyütücü aletleri ve sertleştirici haplar oldukça fazla kullanılır.

Özellikle cinsel istek artırıcı ve performans artırıcı erken boşalmayı önleyen  haplar sık tercih edilir. Geciktirici spreyler, kayganlaştırıcı jel ve penis büyütücü haplar kullanılır. Cinsel sağlık ürünleri alınırken içeriğine, yan etkilerine ve kullanım dozlarına dikkat ederek doktora danışılarak almak gerekir. Cinsel sağlık ürünleri kullanılırken ürünün içeriğini okuyup dozuna ve kullanım şekline dikkat edilerek kullanılması gerekir. Doğru kullanılmayan ürün penise zarar verebilir. Ayrıca haplarda doz aşılması ciddi yan etkilere sebep olabilir. Cinsel sağlık ürünlerinin iktidarsızlığın giderilmesine yardımcı olmasını istiyorsanız kullanım önerilerine göre kullanmalısınız. İktidarsızlık tedavisinde oldukça işe yarayan cinsel sağlık ürünleri sitemizden güvenle alabilirsiniz.

Orijinal Cinsel Sağlık Ürünleri Eczane Satış Sitesi : https://www.ekoleczaane.com/