Erken Boşalmanın Tedavisi Nedir

Erken Boşalmanın Tedavisi Nedir

Mart 30, 2022 Kapalı Yazar: admin

Cinsel ilişkilerde farklı sorunlar yaşanabilir. Yaşanan sorunlardan birisi de erken boşalmadır. Bu sorun günümüzün önemli problemlerinden birisi haline gelmiştir. Erken boşalmanın tedavisi nedir konusunu sizler için araştırdık. Geciktirici yöntemler hakkında detaylı bilgiler için sitemizi hemen incele. Uzman yazılarının devamını oku.

Erken Boşalma Nedir?

Cinsel birleşmede herkes mutlu olmak ister. Ancak yaşanacak olumsuzluklar bu mutluluğun önüne geçebilir. Bu olumsuzlukları kabul etmek ve tedavi şartlarını araştırmak oldukça önemlidir. Aksi halde çiftlerin arasında ayrılmaya kadar varan anlaşmazlıklar çıkabilir.

İlişki esnasında erkeğin istenilenden daha erken orgazma ulaşmasına erken boşalma adı veriliyor. Bunun yaşanması durumunda doyuma ulaşılamaz. Doyuma ulaşılamaması ise cinsel soğumaya neden olabiliyor.

Yapılan araştırmalara göre 15-60 yaş aralığındaki üç erkeğin birinde bu soruna rastlanıyor. Buna bağlı olarak boşanmaların arttığı düşünülüyor.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalma, erkeklerin korktuğu bir rahatsızlıktır. Sorunun kaynağı oldukça geniştir. Buna bağlı olarak hiç beklenmeyen bir etken, soruna neden olabiliyor. Ancak rahatsızlığın nedenleri 4 başlık altında incelenebiliyor. Bunlar:

•Psikolojik sebepler

•Ürolojik problemler

•Endokrin faktörleri

•Sağlık sorunları

Problemin kökenine inebilmek için detaylı araştırma yapmak gerekiyor. Yapılan araştırmalarda uzman olan kişilere ihtiyaç duyulabilir. Ürolog, psikoterapist ve uzman doktorlar yaptıkları doğru tetkiklerle sorunu bulmaya yardımcı olabiliyor.

Günümüzde boşalma probleminin en fazla psikolojik sebeplere bağlı olarak ortaya çıktığı düşünülüyor. Çünkü insanlar çok stresli ve hızlı bir hayatın içerisinde yaşıyor. Bu durum, kişilerin cinsel yaşamını direkt etkiliyor.

Geciktirici eczane

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ejakülasyon, tedavi edilebilecek bir rahatsızlıktır. Tedavinin gerçekleşebilmesi için hastanın durumu kabullenmesi önemlidir. Tedaviye böyle başlanır. Hasta durumu kabul eder ve hastalığa sebep olacak neden araştırılır. Eğer hastalık psikolojikse ona uygun bir tedavi yöntemi belirlenir. Geciktirici hap ürünleri tedavi aşamasının en etkin çözüm yollarından birisidir.

Var olan sorunu gidermek için farklı tedavi yöntemleri uygulanabilir. Uygulanan tedavi yöntemini doktor belirler. Boşalma problemi ile karşılaşan kişilere uygulanacak tedavilerden bazıları şunlardır:

•İlişkiden önce mastürbasyon yapmak

•Kegel egzersizleri ile soruna müdahale etmek

•Psikoterapi ile var olan psikolojik rahatsızlıkları gidermek

•İlaç tedavisi

Tedavi kapsamında hastalardan bazı testler istenebilir. Bu testler, sorunun belirlenmesi için oldukça önemlidir. Geciktirici krem gibi ürünler harici kullanım sağlayan ve sorunun çözümünde oldukça etkili cinsel sağlık ürünleridir.

Erken Boşalma Tedavisinin Ücreti

Cinsel yaşamlarında istenen hazzı alamayan kişilerin tedavi olması şarttır. Ancak pek çok kişi tedaviye başlamadan önce tedavi ücretlerini sorgular. Tedaviye başlamadan ya da doktorla görüşmeden kesin tedavi ücreti belirlenemez. Çünkü her hasta için uygulanacak yöntem, teknik ve süreç aynı değildir. Bu da fiyatın değişmesinin en önemli nedenidir.

Erken boşalma tedavi fiyatının belirlenmesinde doktor ücretlendirmesi önemli yer tutar. Soruna doğru müdahale eden ve hastaların sorunlarını kısa sürede ortadan kaldırabilen doktorlara olan talep çok daha fazladır. Bu da direkt olarak fiyata yansır. Cinsel sağlık ürünleri doktorun tercih edeceği ürüne göre fiyatlar da değişkenlik gösterebilir.

Erken Boşalma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi kapsamına girecek olan hastalar, bu sürecin ne kadar olduğunu merak ediyor. Ancak tedaviye başlamadan kesin bir süre verilemez. Çünkü hastalığın kökenine bağlı olarak farklı süreler ortaya çıkabiliyor. Ancak genel olarak söylemek gerekirse soruna müdahale etme süresi 2-6 ay arasında değişiyor.

Ejakülasyon ile mücadele eden hastaların sürece verdiği önem de tedavi süresini etkiler. Doktor ile olan seanslarını kaçırmayan, seanslara vaktinde gelen hastaların tedavisi daha kısa sürede tamamlanabilir.

Kesin tedavi süresini öğrenmek için doktorla görüşmek gerekiyor.

Erken Boşalma Tedavisinin Etkili Olabilmesi İçin Yapılması Gerekenler

Cinsel ilişkilerden istenen hazzı alabilmek için tedavi olmak gerekir. Ancak tedavi sürecinde bazı kısaslara dikkat etmek gerekir. Bu kısaslar, tedavi sürecinin başarılı olmasına yardımcı olur. Tedavi olacak olan hastaların süreç için boş zaman yaratması önemlidir. Boş zaman olmadan tedavi süreci sekteye uğrayabiliyor.

Tedavinin başarılı olabilmesi için doktorun verdiği ilaç ve egzersizleri dikkate almak gerekir. Bu ilaç ve egzersizler, sorunu ortadan kaldırmanın en önemli yardımcılarıdır.

Erken boşalma sorunu ile karşılaşan kişilerin utanmasına gerek yoktur. Çünkü bu rahatsızlık, kişilerin isteğine bağlı oluşmaz.

Erken Boşalma Teşhisi Nasıl Konulur?

Ejakülasyon ile karşılaşan kişiler izleyeceği yolu bilmiyor. Bu durumda pek çok kişi bilinçsiz bir şekilde sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyor. Ancak bu doğru bir yöntem değildir. Soruna teşhis koyabilmek için en kısa zamanda doktorla görüşmek gerekir. Doktorlar yaptığı testlerle soruna başarılı bir şekilde teşhis koyabiliyor.

Teşhisin koyulmasının ardından tedavi sürecine geçilir. Tedavi sürecine geçebilmek için soruna teşhis koymak oldukça önemlidir.