Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Mart 13, 2020 Kapalı Yazar: admin

Erken boşalma sebepleri göz önüne alındığında bu sorun oldukça çeşitli birçok nedenden dolayı kişide meydana gelebilmektedir. Erken boşalma genellikle erkek bireylerin ilk cinsel ilişkilerinde yaşanan bir rahatsızlıktır ve zaman içerisinde kişiler boşalma refleksi kazanarak bu rahatsızlıklarını kontrol altında tutabilmektedir. Ancak düzenli olarak cinsel birliktelik yaşıyor ve hala erken boşalma sorunundan kurtulamıyorsanız en kısa zamanda geciktirici ilaçlardan yardım alarak bu sorununuzu ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Erken boşalma sebepleri ve çözüm yollarını inceleyelim.

Erken Boşalma Neden Yaşanır?

Erken boşalma birçok nedenden dolayı meydana gelebilir ancak en bilinen nedenler şunlardır;

  • Erken boşalma eğer ilk ilişkilerde değil de sonradan meydana geldiyse altta yatan birtakım organik rahatsızlıklar erken boşalmayı tetiklemiş olabilir.
  • Ereksiyon sorunu yaşayan erkekler cinsel ilişki esnasında peniste yeterli sertlik sağlayamaz veya sağlasa bile bu sertliği uzun süre boyunca koruyamaz. Bundan dolayı ereksiyon sorunu erken boşalmayı tetiklemektedir ve sertleşme sorunu yaşayan her 3 erkekten 1’inin erken boşalma sorunu da yaşadığı bilinmektedir.
  • Düzenli olarak ilaç kullanımı yapan kişilerin kullanmış oldukları bazı ilaçlar beyindeki kimyasalları olumsuz yönde etkileyerek erken boşalmaya yol açabilir.
  • Kişilerin günlük hayatlarında yaşadıkları stres ya da duygusal bozukluklar erken boşalmayı tetikleyebilir.
  • Düzenli bir cinsel hayata sahip olmamak ve uzun süre aralıklarla cinsel birliktelik yaşamak erken boşalmanın en büyük nedenlerinden birisidir.
  • Kişilerin cinsel ilişki esnasında erken boşalma korkusu ya da endişesi duymaları da bu sorunu psikolojik olarak tetiklemektedir.

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma ne kadar yaygın görülen bir cinsel rahatsızlık olsa da tedavisi oldukça kolay olan bir sorundur. Erken boşalma tedavisi günümüzde geciktirici ilaçlar sayesinde tamamen doğal yöntemlerle yapılmaktadır. Tedavi kapsamında kişilerin herhangi bir cerrahi işlem görmelerine gerek yoktur. Yalnızca birtakım cinsel gıda takviyeleri ya da cinsel ilaçlar ile bu sorun kolayca tedavi edilebilmektedir.

Erken boşalma tedavisinde kullanılan cinsel gıda takviyeleri genelde hap, tablet ya da jel formunda olan ilaçlardır. Bu ilaçlar oral yoldan tüketilerek kısa bir süre içerisinde etkisini gösterir ve kişideki erken boşalma sorununu etki süresi boyunca tamamen ortadan kaldırır. Cinsel gıda takviyelerinin yanı sıra erken boşalma geciktirici spreyler ya da jellerle de kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Kamagra jel fiyat ve etkisi ile en çok tercih edilen geciktirici ürünler arasındadır.

Erken Boşalma Cinsellikten Soğutur Mu

Genel olarak erkeklerin başında olan ve cinselliklerin sıkıntılı süreçlerin içerisine girmesine sebep olabilecek sorunların varlıkları çiftlerin aralarında son derece büyük anlaşmazlıkların meydana gelmesine neden olabilmektedir. Erkeklerde görülen ve henüz ilişkinin başında ya da ortasında boşalmaları olarak karşılarına çıkan erken boşalma probleminin meydana gelmesi sonucunda erkeklerin ve hanımların akıllarına erken boşalma cinsellikten soğutur mu gibi soru işaretleri gelebilmektedir.

Cinselliklerini ya da orgazmlarını tam olarak yaşayamayan hanımların çok kötü oldukları, erkeklere kötü sözler kullandıkları ve onların psikolojik olarak çöküntüler yaşamalarına sebep olabilecek davranışları sergiledikleri de görülmektedir. erken boşalma cinsellikten soğutur mu sorusunun cevabına bakılacak olunursa kadınların kötü olmaları ve erkeklerin de istedikleri gibi ilişkileri yaşayamamaları sonucunda isteksizliklerin meydana gelebilmesi söz konusu olabilmekte, ayrılmalara varana kadar olumsuzluklar karşı karşıya gelindiği dahi görülebilmektedir.

Erken Boşalma Sebepleri Ve Çözümü

Erken boşalma günümüzde çözümleri çok zor olan cinsel rahatsızlıklar arasında bulunmasa da uzman doktorların kontrolü altında çözüme kavuşturulabilen olgular olarak görülmektedir. bunun için erken boşalan erkekler sıkıntılarının kaynaklarını öğrenebilmek için hekimlere gitmeli, dertlerini anlatmalı ve gerekli testlerin ardından sorunların nasıl çözüme kavuşturulacağına kararların verilmesi gerekmektedir. Sizler de cinsel ilişkilerinizi daha renkli bir hale getirebilmek için uzman doktorlara gidin ve erken boşalma problemlerinden kurtularak sıkıntısız bir şekilde cinsel ilişkilere adım atabilme olanaklarına da kolay bir şekilde ulaşın.

Erken Boşalmayı Önlemek İçin İlaç Tavsiye

Erken boşalmayı önlemek için ilaç tavsiyeleri arasında birçok cinsel ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlarının bazıları mesela, cinsel gıda takviyeleri gibi ürünler ağız yoluyla tüketilirken geciktirici spreyler gibi ürünler ise fiziksel yoldan erken boşalmayı engellemektedir. Erken boşalma tedavisinde kişilerin doktora başvurmalarına ya da ameliyat ve benzeri bir işlem gerçekleştirmelerine gerek yoktur. Erken boşalma tedavisi oldukça kolaydır ve birtakım ilaç destekleri sayesinde kişiler bu sorunlarından kolay bir şekilde kurtulabilmektedir.

 Erken boşalmayı önleyen ilaçlara birçok örnek verilebilir çünkü piyasada bu doğrultuda etki gösteren onlarca ilaç bulunmaktadır. Elbette ki bu ilaçların seçiminde kişiler dikkatli bir incelemeyle bu ürünleri sipariş etmektedirler. Geciktirici ilaç örneğin kamagra jel siparişinde yalnızca firmaların resmi distribütörleri üzerinden bu ilaçların satın alımı yapılmalıdır.

Geciktirici İlaç Yan Etkisi Var Mıdır?

Günümüzde neredeyse bütün ilaçların olduğu gibi geciktirici ilaçların ya da cinsel gıda takviyelerinin elbette ki birtakım yan etkileri mevcuttur. Geciktirici yan etkilerine maruz kalmamak adına kişilerin satın aldıkları ilacın kullanma talimatını eksiksiz uygulamaları gerekmektedir. Bu yan etkilere örnek vermek gerekirse ciddi olmayan yan etkiler arasında kişide baş dönmesi ve vücut kızarıklığı meydana gelebilir. Bu yan etkiler uzun süre devam etmediği sürece herhangi bir sıkıntı göstermemektedir.

Ancak belirli durumlar vardır ki cinsel ilaç kullanımı bu durumlarda oldukça sıkıntılı bir hal alabilir. Örneğin kalp ya da şeker hastalığı gibi kronik bir hastalığı bulunan kişilerin cinsel ilaç kullanımından önce kesinlikle doktorlarına başvurmaları gerekir. Aynı zamanda hâlihazırda bir rahatsızlığı bulunan ve düzenli olarak ilaç kullanan kişilerinde geciktirici kullanmadan önce vücutlarının kabul edip etmeyeceğini ve hangi dozda kullanmaları gerektiğini doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma cinsel ilişki esnasında normal süreye göre çok daha kısa bir süre içerisinde boşalmaya verilen isimdir. Erken boşalma dünya üzerindeki bütün erkeklerin ortak problemidir. Erkekler genelde ilk cinsel ilişkilerinde bu sorunla karşılaşır ve kimi erkeklerde bu sorun yıllar boyunca devam edebilir. Ancak yukarıda da kaleme aldığımız üzere erken boşalma hangi nedenle olursa olsun geciktirici ilaçlar yardımıyla kolayca tedavi edilebilen ve ihmal edilmemesi gereken bir cinsel rahatsızlıktır. Erken boşalma sebepleri ve çözüm yolları için sitemizi inceleyebilirsiniz.