Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Şubat 18, 2022 Kapalı Yazar: admin

Birçok nedene bağlı olarak cinsel isteksizlik meydana gelebilir. Bu durum bir insanın en az 6 ay kadar cinsellik düşüncesinin oluşmaması durumu olarak tanımlanabilir. Cinsel olaylara herhangi bir istek ve arzu duyulmaması ya da bu durumun azalması cinsel isteksizliktir. Cinsel isteksizlik nedenleri ve çözüm yolları hakkında detaylı bilgi için devamını oku. Sitemizden cinsel konular hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken birçok bilgiye ulaşmak için eczane blog sitemizi hemen incele. Cinsel sağlık ürünleri hakkında detaylı bilgiler edin.

Bu durum hem erkekte hem de kadında görülebilir. Cinsel isteksizliğin en büyük nedenlerinden bir tanesi strestir. Cinsel İsteksizlik her yaş grubunda görülebilir. Peki, genel olarak cinsel isteksizliğin stresten başka hangi nedenleri vardır?

 • Kaygı bozuklukları
 • Cinsel uyumsuzluk
 • Korku, utanma
 • İlişki sırasında ağrı
 • Erkeklerde sertleşmenin zor olması
 • Geç ya da erken boşalma

Bunlar cinsel isteksizliğin nedenleri arasında yer alır.

Cinsel İsteksizlik Nedir?

Bir kadın veya erkeğin hayatına problemsiz devam edebilmesi için o kişinin psikolojik ve fiziksel yönden sağlıklı olması gerekir. Cinsel isteksizlik bir insanın zaman içerisinde cinsel isteğinin azalmasına denir. Bir kişide en az 6 ay içerisinde herhangi bir cinsel ilişki oluşmamışsa bu durumun mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Bir insandaki fiziksel ve psikolojik yorulmalarda cinsel isteksizliğe yol açabilir.

Cinsel İsteksizlik Türleri

Cinsel İsteksizlik nedenleri 3 şekilde ele alınır. Bunlar;

 • Durumsal Cinsel isteksizlik bir bu sorunun bir türüdür. Bu durum bazı zamanlarda kişinin cinsel isteğinin oluşmaması yani kaybolması olarak adlandırılabilir.
 • Primer cinsel isteksizlikte bu sorunun bir diğer türüdür. Burada ergenlik döneminde başlayan bir İsteksizlik söz konusudur.
 • Sekonder cinsel İsteksizlik ise bir kişinin daha sonradan cinsel aktifliğini yitirip cinsel isteğinin azalması durumuna denir.

Cinsel isteksizlik bu üç balık altında ele alınır.

Bayan azdırıcı kremler

Cinsel İsteksizlik Belirtileri Nelerdir?

Cinsel isteksizliğin en belirgin özelliği cinsel arzunun oluşmama durumudur. Kadınlardaki cinsel isteksizlik erkeklere göre çok daha fazla görülür. Menopoz, yaşın ilerlemesi, gebelik gibi olaylar cinsel isteği azaltan durumlardır. Erkeklerde ise yaş ilerlemesi sebebi ile cinsel isteksizlik oluşabilir. Cinsel İsteksizliğin bir diğer belirtileri ise motive olamama, ilişkiden zevk alamama ve libidoda azalmadır.

Psikolojik Etkenlere Bağlı Olarak Gelişen Cinsel İsteksizlik

Psikolojik nedenlerden dolayı meydana gelen cinsel İsteksizlik çok sık görülür. Psikolojik faktörler bu sorunun daha çok görülmesini sağlar. Psikolojik etkenlere bağlı olarak gelişen cinsel ilişkide evlilikte yaşanan problemler, vajinismus ve buna benzer olaylar cinsel İsteksizlik zemin hazırlar.

Özellikle depresyon durumu cinselliği etkileyen bir olaydır. Panik atak bozuklukları, anksiyete sorunları insanda kaygıya ve korkuya yol açacağı için bu durumlar cinsel isteksizlik yaratabilir.

Fiziksel Etkenlere Bağlı Gelişen Cinsel İsteksizlik

Cinsel İsteksizlik yol açan fiziksel etkenler arasında, Rahim ağzı enfeksiyonları, diyabet, tansiyon, tiroit hastalıkları, alkol tüketimi ve kuruluk cinsel isteksizliğe sebep olabilir.

​​​​​​Erkeklerde Cinsel İsteksizlik

Erkeklerde meydana gelen bu cinsel isteksizlik sorunu hayatlarının her döneminde başlarına gelebilir. Bunun sebebi genelde alkol kullanımı, aşırı stres olarak bilinir. Aynı manda bu durum damar ve kalp hastalıkları sebebi ile de meydana gelebilir. Troit problemleri, karaciğer rahatsızlıkları, ilaç kullanımı da erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olur. Evlilik içerisinde yaşanan olumsuz tartışmalar cinsel isteksizliğe tetikleyen bir durumdur.

​​​​​ Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

Kadınların yaklaşık %33′ ü cinsel İsteksizlik yaşamaktadır. Kadınlardaki bu cinsel isteksizliğin sebebi genelde vücudunu iyi tanımlaması ve nasıl zevk alacağını bilmemesinden kaynaklanır. Cinsel taciz ve tecavüzde kadınlar üzerinde cinsel İsteksizlik yaratan bir durumdur. Bunun yanında kadınlarda cinsel isteksizliğe neden olabilecek faktörler şunlardır;

 • Kuruluk
 • Gebelik korkusu
 • Cinsel ilişki esnasında ağrı meydana gelmesi
 • Sosyal hayatta ve iş hayatındaki stresler

Bunlar kadınlarda cinsel isteksizliğe yol açan faktörlerdir.

Cinsel İsteksizlik Tedavi Edilebilir Mi?

Cinsel isteksizliğe sebebiyet veren birçok psikolojik ve metabolik sorunlar vardır. Bundan dolayı bu isteksizliğin tedavi edilebilmesi için altta yalan sorunun nedeninin araştırılması gerekir. Sorunu yaşayan kişinin karşısındaki hekime olan biteni en doğru şekilde başlatması gerekir. Bayan azdırıcı damla olarak ta biline kadınlar da libidoyu yükselten östrojen hormonunu destekleyen ürünler ilk tavsiye edilen sağlık ürünleridir.

Eğer bu sorunun sebebi diyabet, kalp, prostat ve nöroloji hastalıklarsa tedavi edilerek cinsel isteksizlik ortadan kalkar. Eğer cinsel isteksizliğin sebebi bir psikolojik rahatsızlıksa kişi psikolojik destek almak için bir uzmana başvurması gerekir. Bu sorunla karşı karşıya kalındığında doğru teşhis ve tedavi ile birlikte sabırlı olunursa en iyi sonuçta en kısa zamanda ulaşmak mümkün olur. Pembe viagra diye de isimlendirilen bayan azdırıcı hap ürünleri son zamanlar da kadınlar da cinsel isteksizlik nedenleri ve tedavisi için oldukça sık başvurulan bir diğer tedavi yöntemidir.

Cinsel Sağlık Ürünleri Tavsiye Satış Sitesi: https://www.royyaleczane.com/