Cinsel İktidarsızlık Ne Demek

Cinsel İktidarsızlık Ne Demek

Şubat 27, 2020 Kapalı Yazar: admin

Cinsel iktidarsızlık ne demek? Cinsel iktidarsızlık yani diğer bir ismiyle Erektil Disfonksiyon penisin cinsel birliktelik esnasında yeterli sertliğe ulaşamaması ya da bu sertliği koruyamaması durumudur. Sertleşme sorunu günümüzde dünyanın dört bir yanındaki erkeklerin ortak sorunudur. Cinsel rahatsızlıklar arasında en sık görülen sorun olan sertleşme sorunu genellikle belli bir yaşı aşmış olan erkek bireylerde gözlemlenmektedir. Cinsel iktidarsızlık ne demek çözümü nedir irdeleyelim.

Psikolojik ve fizyolojik birtakım nedenlerden dolayı meydana gelen sertleşme sorunu ülkemizde 40 yaşını aşmış olan her 2 erkekten 1’inde görülmektedir. Bu bakımdan oldukça yaygın olan bu sorunun tedavi yöntemleri de bir o kadar çeşitlidir. Sertleşme sorunu oldukça yaygın görülen bir rahatsızlık olmasının yanı sıra tedavisi gayet kolay olan bir problemdir. Bundan dolayı sertleşme sorunu yaşayan bireylerin bu sorunlarını ihmal etmemeleri ve en kısa sürede tedavi yöntemlerinden faydalanmaları gerekmektedir.

Sertleşme Sorunu Nedenleri Nelerdir?

  • Sertleşme sorununu meydana getirecek olan birçok psikolojik ve fizyolojik neden bulunmaktadır.
  • Damar sertliği ve damar hastalıkları
  • Şeker ya da kalp hastalığı gibi kronik rahatsızlıklar
  • Böbrek yetmezliği, siroz ve yüksek kolesterol gibi hastalıklar
  • Epilepsi ya da inme gibi nörolojik hastalıklar
  • Depresyon, stres, heyecan ya da aşırı tedirginlik gibi birtakım psikolojik durumlar
  • Vücut kimyasını bozabilecek olan bazı ilaçlar
  • Geçirilmiş kalp krizi ya da hipertansiyon gibi nedenler sertleşme sorununa yol açabilmektedir.

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sertleşme sorunu tedavisi günümüzde oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir. Sertleşme sorunu cinsel gıda takviyeleri, cinsel ilaçlar, sertleştirici kremler ya da spreyler ile tamamen doğal yollardan tedavi edilebilmektedir. Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan ilaçlar tamamen doğal içerikli kamagra jel gibi ilaçlardır ve bu ürünler içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde barındırmamaktadır.

Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan cinsel ilaçlar sayesinde erkek vücudundaki ereksiyon engelleyici enzimler bloke edilerek vücuttaki kan akışı hızlandırılmaktadır. Devamındaysa penise kan taşıyan atardamarların genişlemesi sağlanır ve penis bölgesindeki kan dolaşımı sağlıklı bir hale getirir. Bunun sonucunda uyarılma esnasında penis ihtiyaç duyduğu güçlü ve uzun süreli sertliğe tamamen doğal yöntemler ile kavuşmaktadır.

İktidarsızlık Tedavisi İlaçları

İktidarsızlık tedavisi ilaçları ile günümüzde artık oldukça rahat bir şekilde tedavi edilebilen bir cinsel rahatsızlık haline gelmiştir. Ülkemizde erkeklerin en sık yaşadığı cinsel bozukluk olan iktidarsızlık ya da diğer bir adıyla sertleşme sorunu tedavisi 2021 yılına girdiğimiz bu dönemlerde artık oldukça kolay ve kısa bir uygulama sonucunda gerçekleştirilebilmektedir.

İktidarsızlık tedavisinde kullanılabilecek yüzlerce ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçlar genelde oral yolla kullanılan hap, tablet ya da jel gibi formlarda bulunan cinsel gıda takviyeleri olmaktadır. Ancak bunların haricinde fiziksel yöntemlerle kullanılan sertleştirici spreyler ya da kremlerde bu sorunun tedavisinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

İktidarsızlık Neden Olur?

İktidarsızlık genellikle 40 yaşını aşmış olan erkek bireylerde görülmektedir. Ancak belli başlı birtakım nedenlerden dolayı bu sorun genç yaşlarda da kişinin başına gelebilir. İktidarsızlık sorunu erkeklerde psikolojik ya da fiziksel birtakım nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Örneğin olgun kişilerde bu sorun stres, üzüntü, cinsel ilişki sırasında aşırı gergin ve heyecanlı olunması ya da duygusal bozukluklar gibi bazı psikolojik nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir.

 Aynı zamanda kalp hastalığı ve damar tıkanıklığı, nörolojik sorunlar, yaşlılığa bağlı olarak meydana gelen cinsel fonksiyonlarda azalma ya da sinir sisteminde yaşanan bozukluklar gibi fiziksel birtakım nedenler sertleşmeyi engellemektedir.  Genç yaştaki bireylerde ise aşırı kilo ya da düzensiz beslenme gibi nedenlerden dolayı iktidarsızlık meydana gelebilmektedir. Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı da iktidarsızlığı ciddi oranda tetiklemektedir. Bundan dolayı hem sosyal hem de cinsel hayatınız açısından bu gibi alışkanlıklarınız varsa en kısa zamanda bunlardan kurtulmanız tavsiye edilmektedir.

İktidarsızlık Tedavi Yöntemleri

Yukarıdaki yazımızda kaleme aldığımız üzere iktidarsızlık tedavisinde kullanılan birçok ilaç bulunmaktadır. Bu ürünler içeriğinde yalnızca doğal içerikli maddeler barındırmaktadır. Sertleştirici ürünler vücuttaki ereksiyon engelleyici enzimleri bloke ederek penise kan taşıyan atardamarların genişlemesini sağlamaktadır.

 Devamındaysa vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak cinsel ilişki esnasında penise güçlü ve uzun süre devam edecek olan büyük bir ereksiyon kazandırmaktadır. Sağlığınız açısından sertleştirici ürünleri kesinlikle kullanma talimatına uygun olarak kullanmanız tavsiye edilmektedir. Yanlış kullanımda ya da doz aşımı halinde bu ürünler sağlığınız açısından tehlike teşkil edebilecek olan birtakım yan etkiler gösterebilir.