Aşırı Cinsel İstek Cinsel Doyumsuzluk Nedir

Aşırı Cinsel İstek Cinsel Doyumsuzluk Nedir

Ağustos 12, 2021 Kapalı Yazar: admin

Aşırı cinsel istek cinsel doyumsuzluk nedir ? hiperseksüalite olarak ifade edilmektedir. Aşırı cinsel istek – cinsel doyumsuzluk nedir? Sorusunun cevabı kısaca kişilerin eşli ve benzeri olmayan olarak cinsel davranışında artış göstermesidir.

 Cinsel fantazi ve cinsel dürtülerde artış oluşmakta olduğu ifade edilmektedir. Kişilerde toplumsal ve psikolojik boyutlarda sıkıntı oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Ek olarak tıbbi boyutlarda da bazı sorunların meydana getirmektedir.

 Bu sebeple sağlık üzerinde negatif tesir oluşturduğu ifade edilmektedir. Aşırı cinsel dilek – cinsel doyumsuzluk nedir? Sorusunun cevabı cinsel istekte artıştır. şu demek oluyor ki peniste sürekli ihtarlama durumunun meydana gelmesidir. Bundan dolayı erkeklerde cinsel aktiflikte aşırı bir vaziyet oluşmaktadır. Kamagra jel gibi istek artırıcı ürün kullanımı da erkekler de aşırı cinsel artırışı yapar.

 Aşırı Cinsel İstek Mastürbasyonu Arttırır Mı?

 Kişilerde her türlü cinsel fantazi ve cinsel aktivitede artışa sebep olmaktadır. Bununla beraber kişilerde pornografi ve her türlü cinsel eylemde artış oluşmakta olduğu ifade edilmektedir. Bu davranışlar yineleyici özellik göstermektedir.

 Zira kişilerde tıbbi, davranışsal, toplumsal ve ruhsal boyutta problemler oluşmasına sebebiyet vermektedir.

 Aşırı Cinsel İstek Hormonal Bozukluk Arasındaki İlişki Nedir?

 Cinsel isteğin azalmasında hormonların etki göstermekte olduğu düşünülmektedir. örneğin erkeklerde ileri yaş ile birlikte yada genetik faktörlerden dolayı tesresteron miktarında azalma olabilir.

 Bu sebeple cinsel fiil ve sıklıkta azalma meydana gelebilmektedir. Sadece testesteron miktarındaki artış aşırı cinsel isteğe sebep olmamaktadır.

 Fizyolojik Hastalıklar Aşırı Cinsel İsteğe Yol Açıyor Mu?

 Beyinin ön lobunda meydana gelen değişimler sonucu cinsel eylemde ve cinsel istekte artış oluşabilmektedir. Aşırı cinsel arzu – cinsel doyumsuzluk nedir?

 Cinsel istekte meydana gelen bu artış beynin ön lobunda meydana gelen bazı hastalıklardan dolayıda oluşabilmektedir.

Sara hastalığı

Parkinson hastalığı

Bunama hastalığı vb.

 Yukarıdaki hastalıklar beynin ön lobunda değişiklik oluşturan durumlar sonucu kişilerde cinsel istekte artış ve doyumsuzluk oluşabilmektedir.

 Her iki cinsiyette görülme ihtimali yüksek olan aşırı cinsel istek, erkeklerde daha sık oluşabilmektedir. Kadınlarda ve erkeklerde görülme mümkünlığı 1/3’tür. Kamagra jel eczane ürünü kullanımı da istek artışına neden olmaktadır.

 Aşırı Cinsel İsteğin Zararları Var Mıdır?

 Kişiler cinsel isteklerini kontrol etmekte zorlanırlar. şu sebeple sosyal ilişkilerinde zorluk yaşama durumları söz mevzusudur. Ayrıca kontrolsüz cinsel ilişki yaşfakat AIDS şeklinde zararlı hastalıkların bulaşma riskini artırmaktadır. İstenmeyen gebelikler, adli vakalar ve aile içi şiddet gibi durumlarda da artış gözlenebilmektedir.

 Aşırı Cinsel İsteğe Pisikolojik Rahatsızlıklar birlikte rol alır Mi?

 Aşırı cinsel dilek – cinsel doyumsuzluk nedir? Cinsel istekte artış anlama gelir. Ve bu durumdan kişilerin toplumsal ve iş hayatlarında deforme olmaktadır.

 Sosyal bir varlık olan insan bu durumdan etkilenerek bazı ruhsal rahatsızlıklar ile karşılaşabilir.

Depresyon

Manik depresyon

Alkol bağlarımlılığı

Madde bağımlılığı

toplumsal Fobi

panik atak

Dikkat eksikliği

Hiperaktivite ve daha birçok ruhsal rahatsızlığa aşırı cinsel dilek zemin hazırlamaktadır.

 Aşırı cinsel isteğin tedavisi için psikiyatri ilaçları ile uygun tedavi oluşturulur. Ayrıca tedaviye psikoterapi yöntemi ile destek verilmektedir.